PRL – lata 60-te, cz. 7
Moda męska panująca w latach 60 – tych ubiegłego stulecia to między innymi koszule ze sztywnym kołnierzykiem oraz krawat o bardzo wyrazistym kolorze. Charakterystyczną cechą było to, że marynarki mocno kontrastowały z kolorem koszuli, a krawat z kolei współgrał kolorem z chusteczką.
Coraz częściej zamiast guzików wprowadzano w odzieży zamki błyskawiczne, oraz szelki, których zadaniem było podtrzymywanie spodni. Modne stały się także żaboty przy koszulach.
Charakterystyczną dla tego okresu modą były także ortalionowe płaszcze, które najczęściej sprowadzane były zza granicy. W Polsce natomiast coraz powszechniej produkowano ubrania z tkanin syntetycznych, które były nieco wygodniejsze w użytkowaniu i konserwacji.
Niemniej jednak znacznie odbiegały one jakością od tych, które kupić można było na zachodzie. Ich niezaprzeczalnymi wadami było to, że nie przepuszczały powietrza oraz żółkły po praniu.
Coraz modniejsze robiły się także ubrania ze wstawkami z innego materiału. Przykładem mogą być sztruksowe sukienki produkowane w tamtym czasie przez zakład włókienniczy „Cora”.